..... دانش بومی - نامه ای به استاندار فارس


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

نامه ای به استاندار فارس

نوشته شده توسط:admin
پنجشنبه 1394/05/1-14:33

استاندار محترم فارس جناب آقای مهندس افشانی
سلام علیکم
با احترام و عرض خیر مقدم به شما ،  ورود حضرتعالی را  به  استان تمدن پارسیان ( فارس )  خوش آمد می گویم و به این بهانه ، از صدها و شاید بیشتراز صدها،  مشکل این استان به یک نمونه اشاره می کنم و در صورت بقاء عمر در خدمت شما خواهم بود. هر چند وجود فرهیختگانی که بنده شاگرد آن ها نیز محسوب نمی شوم ، درکنار شما و جامعه فرهیخته پرور استان فارس،  مایه دل گرمی است.
جناب استاندار محترم
جنابتان نیک می داند که جامعه ای که در آن امنیت وجود نداشته باشد، ولو با بودن همه شاخص های توسعه، این جامعه روی توسعه را نخواهد دید ، لهذا بنده با مصداقی از این شاخص آغازین سخن خود را به محضر حضرت عالی ارسال می کنم.
در روز روشن، در حضور نیروهای انتظامی(ناجا)، سپاه و بسیج و نیروهای امنیتی در فرودگاه شهید دستغیب و مسیر فرودگاه( بلوار مدرس) به نماینده مجلس ، فردی که از فرهنگیان فرهیخته و بازمانده ایدئولوگ انقلاب اسلامی است،  حمله می شوند، تا جایی که به قصد کشتن او را مورد هجمه سنگ ، گوجه و سایر اشیاء قرار می دهند. این در حالی بود که هنوز مهمان ما مردم « استان ادب و هنر»! فارس ، هنوز پایش حتی به محل سخنرانی نرسیده بود، چه رسد به این که سخنی گفته باشد، که بتوان آن را بررسی کرد و در باره آن اظهار نظر نمود !
به نا به گفته دکتر مطهری  و با آن وضع نامطلوبی که ایشان داشتند، در کلانتری مسیر خود، حتی نیروهای ناجا حاضر به دستگیری افراد  مهاجمی که تا کلانتری او را تعقیب کرده بودند،  نشدند، بلکه او را  سفارش به برگشتن نیز می نمودند.
آقای دکتر مطهری یک دست کت و شلوار تحویل می گیرد و بر می گردد که اگر من بودم با همان لباس به تهران بر می گشتم ، تا عبرتی برای آنانی که پس از آن از این گروه از ارازل و اوباش دفاع کردند ، می گردید که البته بعید به نظر می رسد که مایه عبرت می شد.
مهندس افشانی عزیز
هرچند در برابر افکار عمومی ، یک سری اقدامات بسیار ضعیفی در خصوص حمله به دکتر مطهری ، صورت گرفت، اما عملاً  دفتر یکی از نهادهای مهم استان ، نماینده ولی فقیه سابق در استان از این گروه اعلام پشتیبانی کرده و حتی مدیر ارشد یکی از نهادهای انقلابی نیز تلویحاً در خشت و کمارج از این گروه دفاع نمود! و هیچ کدام از دلایل بعدی برخی از این گروه ها و افراد پذیرفتنی نیست.
استاندار عزیز
در قدیم ما اصطلاح یک بام و دو هوا را،  فقط از زبان بومیان  می شنیدیم، اما بسیار طول کشید تا به بطن و کنه اصطلاح « یک بام و دو هوا» پی بردیم!
جناب مهندس افشانی محترم
 در همین شیراز، درشهر به اصطلاح سومین پایتخت مذهبی کشور و مدعی پایتخت فرهنگ و ادب، مردمی که برای استقبال از نماینده رسمی دولت اعتدال و توسعه که نتیجه حضور شکوهمند خرداد 92 بود، و با همراهی وزیر محترم کشور، حاضر شده بودند،  این بار خود نیروهای انتظامی وارد عمل شده و به جای تقدیر و خوش آمدگویی به استاندار و وزیر محترم کشور و همراهان، استقبال کنندگان را به محبس می برند!!! هرچند بنا به نوشته رسانه ها با پا در میانی حضرت عالی این افراد آزاد گردیده اند اما، آن چه مهم است، ذات عمل است و نتیجه تلخی است که در کارنامه مدیرانی از این استان بر جای می ماند!
 و … این جاست که بنده به کنه ذات« یک بام و دو هوا» بودن و آن داستان کذایی اش پی می برم!
بدتر از این ، این عمل در حالی صورت می گیرد که نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شیراز و روحانیت معظم با صدور اطلاعیه،  مردمی را که با حرکتی دچار تشنج شده بودند، به اتحاد و همدلی دعوت کرده بودند و عزیزان اصلاح طلب ، به احترام این عزیران آن همه  یکه تازی های اقتدارگرایان را تحمل کردند.
بنده حقیر به عنوان یک استان فارسی که سال های سال از عمر خویش را در این استان بوده ام،  به نا به وظیفه خود از تصمیم  هیئت محترم دولت پشتیبانی کردم، و پس از آن همه ترکش های پراکنده شده حضرات را به جان خریدم ، اما آیا این درست است که از یک طرف دیگران را به اتحاد دعوت کنیم ، از سوی دیگر:
درب زندان هایمان بر روی منتقدین باز باشد،  نیروهای تحت امرمان هر وقت خواستند دستگیر کنند، سایت هایمان بنویسند، تهمت بزنند، دروغ ببندند و حاضر به درج جوابیه نبوده و حتی از نوشتن نظر دیگران هم خودداری کنند؟!!! و….
تازه این بخشی از محرومیت های اجتماعی منتقدین است. این که جوانان این مملکت  نسبت به آینده خود دلهره داشته باشند،  بدترین رنجی است که آن ها می کشند و همین امر هم سرمایه اجتماعی جامعه ما را به آتش می کشد.
از خداوند متعال برای شما و سایر خدمتگذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیق روز افزون را دارم.
درود بر آنان که هدایت را اطاعت کردند
جلال یوسفی
31 تیر/94 


نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 1394/05/4 01:13

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات