..... دانش بومی - عذرخواهی دکتر جلال یوسفی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به خاطر استعفای دسته جمعی نمایندگان فارس


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

عذرخواهی دکتر جلال یوسفی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به خاطر استعفای دسته جمعی نمایندگان فارس

نوشته شده توسط:admin
دوشنبه 1394/04/22-02:29مردم فهیم فرهیخته و شجاع استان کهگیلویه و بویراحمد

سلام علیکم

خبر انتصاب فردی شایسته از آن دیار به سمت نمایندگی قوه مجریه در استان پهناور و صاحب تمدنی بزرگ  یعنی مردم استان فارس و به خصوص لرزبانان این استان را مسرور نمود. اما هنوز زمانی کوتاه از این خبر نگذشته بود عمل عده ای که خود را نماینده و وکیل مردم می دانند، کام شیرین مردم  صلح جو و اصلاح گر فارس و خصوصاً برادران و خواهران همتبار شما را تلخ کرد.

خبر استعفای دسته جمعی و خروج از مجلس توسط 18 نفر نماینده از استان فارس که کاری بسیار حیرت انگیز و تعجب برنگیز بود!

اگر بخواهیم سفره دل را باز کنیم، مثنوی هفتاد من کاغذ شاید هم نتواند این درد را از دل های ما بزداید ، اما به همین مقدار کم اکتفا کرده و در زیر به نکاتی قابل توجه اشاره می گردد:

1. این عمل، دخالت صریح قوه مقننه در قوه مجریه است که بر خلاف قانون اساسی است و اصل تفکیک قوا را نادیده می گیرد، بنابراین نمایندگان استان فارس حداقل باید یک دور کتاب قانون اساسی کشور را مرور می کردند تا این اشتباه فاحش را مرتکب نمی گردیدند. شق دوم این است که این نمایندگان با اطلاع از قانون اساسی این کار را انجام داده اند که این امر نیز به نظر می رسد ، این آقایان را از صلاحیت نمایندگی بیندازد و یا حداقل برای دوره های بعدی صلاحیتشان زیر سؤال برود.

2. به دلیل این که استاندارجدید فارس که از سوی هیئت دولت انتخاب گردیده است، از برادران لرزبان آن استان دلاور پرور است، نمایندگان مستعفی فارس عملاً خواسته یا ناخواسته بر طبل تفرقه انگیزی بخصوص بین لرزبانان  کوبیده اند ، کما این که به هویت این قوم بزرگ نیز توهین شده است و این امر از سوی ما لرتباران غیرقابل بخشش است، زیرا از قدیم تا به حال با تفرقه همه دولت ها و حکومت ها این قوم را از پیشرفت باز داشته اند.

3. این عمل نمایندگان فارس خلاف شعار انتخابی رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال بوده و این نمایندگان روش و  مشی خلاف ولی  فقیه زمان را انتخاب کرده اند و لذا شعار ولایت مداری اینان از نظر افکار عمومی به ویژه مردم متمدن و با فرهنگ پارس بزرگ قابل قبول نیست.

4. نمایندگان یاد شده راهی سوای از راه موکلین خود را پیش گرفته  اند، زیرا رای مردم به روحانی «نـه» گفتن به  تفکرات چنین نمایندگانی بوده است و لذا دلیلی ندارد که برخی از نهادهای انقلابی و نظامی و نیز ائمه جمعه و جماعات فارس خلاف مشی مردم پیش بروند. این نشان از صغیر دانستن مردم است.

5. استعفای نمایندگان نشان از قدرت طلبی، اقتدارگرایی و باج خواهی آنان است، چرا که در مسایل عدیده و سخت استان این حد حساسیت از خود نشان ندادند.استانی که چشمه هایش خشکیده اند؛ دریاچه هایش ته کشیده اند، بیکاری جوانانش بیداد می کند، کشاورزی اش تعطیل شده است، جاده های غیراستانداردش روزانه بسیاری را در کام تلخ مرگ می برد.از توسعه در آن خبری نیست، قانون در آن زیر پا گذاشته می شود، دانشجو به زندان می رود، نماینده مجلس سنگ باران می شود ، اوقاف در این استان به ملک شخصی تبدیل شده است ، زمین ها و منابع طبیعی به آقایان و آقازاده ها داده شده و .... هیچ نماینده ای برای آن مجلس را ترک نکرده است!!! متاسفم.

6. نمایندگان مستعفی نشان دادند که  از منطق و استدلال برخورد دار نیستند.

7. این نمایندگان با این عمل خویش نشان دادند که ، از موقعیت شناسی بهره ای نبرده اند زیرا در این برهه اتحاد و انسجام  از ضروری ترین چیزهایی است که مردم  ایران بدان نیاز دارند.

8. نمایندگان نشان دادند که هیچ تفکری را غیر از تفکر خویش تاب نیاورده و برای نیل به مقصود برای این تفکر« هدف وسیله را توجیه می کند».

9. از نظر ما  عامه اصلاح طلبان فارس و به ویژه شهرستان های ممسنی و رستم این آقایان از این ببعد از نمایندگی مردم عدول کرده و ما رای خود را پس گرفته ایم.اینان بود و نبودشان برای منطقه فارس توفیری ندارد.از این رو از ریاست مجلس و نمایندگان تمنا داریم به این آرزوی ما جامعه عمل پوشانده و با استعفای این نمایندگان موافقت فرمایند.

10. مهد تمدن و فرهنگ باستانی پارسیان با داشتن کسی چون کوروش کبیر نمی تواند این حرکت سخیف را  تحمل کند، لذا این ها از این ببعد صلاحیت نمایندگی مردم را ندارند.

در پایان بنده به عنوان یک فرد زاده رستم ممسنی و تحصیل کرده این دیار، از مردم شجاع، دلیر، همیشه همراه سایر همتباران خود در دروان سختی چون تامرادی و گجستان و غیره ، مردمی فهیم از استان کهگیلویه و بویراحمد عذر خواهی کرده و تمنا دارد نگذاریم این گونه تفرقه انگیزی ها بین ما ، قوم ما را از هویت خود دور گرداند. قطعاً آقای شفیعی و صادقی ( حداقل) در بین مردم ما از این ببعد با این طرز تفکر محلی از اعراب ندارند.

درود بر آنان که هدایت را اطاعت کردند.

برادر و فرزند کوچک شما

جلال یوسفی 20 تیر/94

 نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 1394/05/4 01:18

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات