..... دانش بومی - پذیرش ننگ برای عمل استحبابی


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

پذیرش ننگ برای عمل استحبابی

نوشته شده توسط:admin
جمعه 1394/01/21-13:22

آیا سزاست برای یک عمل مستحب ننگ و ذلت از طرف  اعراب بادیه نشین را که روزی خوراکشان سوسمار بوده و از تمدن ، زندگی اجتماعی و حال و هوای بشریت هیچ بویی نمی بردند، بر دوش بکشیم.

جلال یوسفی /جامعه شناس
تجاوز به دو نوجوان ایرانی که قصد زیارت خانه خدا را داشته اند ، در صدر اخبار رسانه های ایران و دنیا قرار گرفته است.

هر ایرانی با دیدن و شنیدن این اخبار از خجالت باید بمیرد، به خصوص آن ها که دل واپس مسایلی چون انرژی هسته ای هستند، باید یادشان بیاید که امام خمینی بنیانگذار این انقلاب در پیامی که سال 66 به مناسبت به تیر بستن حجاج توسط آل سعود دادند، اعلام کردند( نقل به مضمون) اگر از جنایات صدام بگذرم اما نمی توانم از جنایت آل سعود بگذرم.پس سیاست بازان منفعت طلب با متحجرین آلت دستشان باید به این مورد توجه نمایند.

دولت( سازمان حج...) شایسته در اعزام عمره مفرده که عملی مستحبی است و میلیاردها ارز از این کشور خارج و در حلقوم وهابی ها می ریزد جلوگیری کرده و سعی کنند آن را در توسعه کشور هدایت کنند، دراین مسیر شاید اگر مراجع ما کمک کنند ، راه هموارتر خواهد شد.

مراجع تقلیدما در موارد عملیه و ( حتی بسیار موارد) مورد اعتماد پیروان و مقلدان خود هستند. من دوست دارم، علماء در این مورد خاص ، مانند میرزای شیراز دست به یک عمل انقلابی و سیاسی مذهبی بزنند.

آیا سزاست برای یک عمل مستحب ننگ و ذلت از طرف  اعراب بادیه نشین را که روزی خوراکشان سوسمار بوده و از تمدن ، زندگی اجتماعی و حال و هوای بشریت هیچ بویی نمی بردند، بر دوش بکشیم. این عمل در تاریخ مانند سایر زندگی ما ثبت خواهد شد.قضاوت تاریخ در آینده با توجه به حرکت و موضع مسئولین سیاسی، اجتماعی و به ویژه مذهبی ما خواهد بود.نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 1394/01/21 13:24

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات