..... دانش بومی - تعطیلات نوروزی در میان مردم


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

تعطیلات نوروزی در میان مردم

نوشته شده توسط:admin
جمعه 1394/01/21-02:49

به نام خدا

در مدتی که در ایام تعطیلات عید نوروز در زادگاهم به سر می بردم، افرادی از دوستان و آشنایان در موارد متعدد از جمله: مسایل شهرستان های ممسنی و رستم ، انتخابات و برخی موارد ( مثلاً برخی نوشته های من) با من تماس گرفته و گفتگو کردند.

من با معذرت خواهی از این که یک سال است در منطقه نبوده ام و هم چنین خستگی بسیار زیاد کاری در یک سال گذشته، از صحبت و گفتگو و اظهار نظر پرهیز و بنا را برای اولین بار ، بر رها کردن همه مسایل سیاسی، اقتصادی و ... گذاشته و مشغول دیدار و بودن در میان برخی از فامیل بودم. اما به صورت مختصر به دوستان این قول را دادم که در وقتی مقتضی نسبت به سوالات آنان پاسخ و یا در مورد برخی موارد اظهار نظر نمایم.

از جمله مسایل و موارد مطروحه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.      کاندیداهای انتخاباتی که من هیچ اظهار نظری در این رابطه نکرده و تا الان بنا ندارم از کسی حمایت کنم.

2.      دوره گردی کاندیداها و مزاحمت برای مردم

3.      تخریب منابع طبیعی شهرستان رستم.

4.      پراکندگی پس مانده ها در طبیعت که تصاویری نیز از آنان برداشته شد و یا در اختیار من قرار گرفت.

5.      برنج کاری در مصیری که بنده به طور مختصر مخالفت خود را با ادامه کاشت برنج با توجه به وضعیت بارش در سال های اخیر و کمبود نزولات آسمانی اعلام کرده اما باید توجه کرد من یک متخصص هستم و نه مدیر و یا مسئول صاحب اختیار

6.      مخالفت برخی از افراد در اجرای مراسم عروسی همراه با شادی و نیز حضور امام جمعه شهرستان در برخی خانواده ها برای صحبت در این خصوص که من در این رابطه اظهار نظری نکرده ام.

7.      اشکالات برخی از طرح های شهرستان که به دلیل عدم اشراف بر مسایل این طرح ها اظهار نظری نمی کنم( حداقل حالا و نیز به جزئیات نمی پردازم).

8.      مسایل شهرستان های ممسنی و رستم که قبلاً حرف های خود را زده ام.

9.      ناراحتی برخی از مردم از منابع گزینش در شهرستان و خصوصاً شهر مصیری که بنده ضمن تأیید حرف مردم ، پیشنهاد می کنم ،گزینش های ادارات و نهادها نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری به خرج داده و از افراد کم ظرفیت و تنگ نظر در این مسیر استفاده ننمایند.

10.  در خصوص انتقاد از برخی از کاندیداها . موارد را به وقت مقتضی موکول می کنم.

11.  در باره برخورد استان با مدیران استانی برخاسته از ممسنی بزرگ ،نیز اعتقاد دارم که نماینده شهرستان های ممسنی و رستم و نیز آقای صادقی نماینده شیراز توانایی حفاظت و حراست از این فرهیختگان را نداشته اند. پیشنهاد می کنم دیگر برای این مسند داوطلب نشوند. البته مسایل دیگری هم وجود دارد که شاید به وقتش بیان گردید.

12.  در باره برخورد با آقای مطهری و نیز اظهار نظر برخی از ائمه جمعه بخصوص در منطقه نیز ناراحتی هایی وجود داشت که بنده نیز این کار را درست ندانسته و اعتقاد دارم پیش نمازان ما به حدی وارد سیاست و باند بازی شده اند که بسیاری از مأمومین خود را از دست داده اند. این دوستان شایسته است که به صلاحیت خود ضربه وارد نکنند.

13.  در باره وضعیت زمین های مصیری و منابع طبیعی نیز نگرانی هایی در بین مردم دیده می شد که بهتر است اداره منابع طبیعی به جای پرداختن به مسایل این چنینی به وضعیت منابع طبیعی ای چون درختان رو به زوال بلوط و امثال آن توجه کرده و محیط زیست نیز به رودخانه های شهرستان و سنگ شکن ها و سایر آلوده کننده ها توجه کنند. دست یازیدن بر چند قطعه زمین کار شاقی نیست و دردی را نیز از منابع طبیعی دوا نمی کند زیرا خواه ناخواه این زمین ها به ساخت و ساز اختصاص داده خواهند شد.

14.  در باره شوراها نیز صحبت هایی رد و بدل گردید که به خود مردم و انتخابشان مربوط است.مردم خودشان باید در باره نیروهایی که انتخاب کرده اند تصمیم بگیرند. امثال بنده فقط پیشنهاد یا انتقاد لازم را می توانیم ارایه دهیم که در حال حاضر نیز ارایه آن به دلیل نامساعد بودن جو ضررش بیشتر از منفعت آن است.

 با تشکر/ جلال یوسفی/20 فروردین 1394 شمسینظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:جمعه 1394/01/21 02:51

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic