..... دانش بومی - برخی موارد پیگری شده در خصوص منطقه


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

برخی موارد پیگری شده در خصوص منطقه

نوشته شده توسط:admin
دوشنبه 1393/11/20-03:44

مدیر محترم خبرگزاری رستم نیوز

با سلام  و احترام

از من انتقاد گردیده که برای   نقادی هایم در خبرگزاری شما پیشنهاد یا پیشنهادات و یا راه حل هایی ارایه نکرده ام. از این رو ضمن تذکر چند نکته مواردی را به صورت ـ تیتر- برای طلاع مردم ارسال ، امید دارم آن را منتشر نمایید. لازم است که به اطلاع مردم خوب رسانده شود که این موارد چندی پیش برای چندین سایت و وبلاگ منطقه ارسال که به دلایل نامعلومی منتشر نگردیده است ، از جمله یکی از این خبرگزاری ها ،همین سایت رستم نیوز است.

اولاً به یاد نمی آورم جایی مطلبی را ارایه که در صورت لزوم ارایه پیشنهاد، نظرم را نداده باشم. لازم به یادآوری است، مسایلی مثل بیمارستان نیاز به پیشنهاد ندارد. حق داده نشده مردم، جاده رها شده، پیشنهاد پیگری یارانه های سبز، جاده، ایجاد پارکینگ و ... مگر پیشنهاد نیست، اگر نیست پس چیست؟!

دوم این که جناب نیکنام شما در جریان هستید که در برخی از برنامه ها بنده حتی برای دوستان طرح تهیه کردم که چون من گرفتار کلاس و درس بودم، آقای سالار از طرف من در جلسه حضور داشتند و بنده هم تصمیمات ایشان را پذیرفتم هرچند هیچ نتیجه ای تا الان در عمل از ظرف مجریان صورت نگرفته است.

سوم این که بحث ما این است که برخی مشکلات را باید دور هم جمع شویم تا بتوانیم با کمک از کارشناسان راهی برای حل آن پیدا کنیم.

و اساساً برخی از نوشته های من سؤالاتی است که قبلاً برای مسؤلین امر رفته و جواب نگرفته ام در این جا منتشر شده است و آن ها صرفاً سؤال از موضوعی است که بنده نسبت بدان بی اطلاع یا کم اطلاع هستم. مثل سد تنگ شیو که سؤالاتی کرده و تذکراتی را به فرض اشکال در طرح یادآوری نموده ام.

و موارد دیگری که شما در جریان آن هستید.

در زیر چکیده ای از عنوان های مسایل و موارد پیگری شده  توسط این جانب شامل پیشنهادات،انتقادات و تقاضای پیگری و یاد آوری جهت انتشار ارسال می گردد ، باشد که برای مردم خوب منطقه شفاف سازی صورت بگیرد که مخاط بنده شخص یا گروه خاصی و در دوره خاصی نبوده است و از طرفی این دوستان این موارد را در سایت ها و خبرگزاری ها پیگری نمایند تا با مشاهده اصل موضوع و تفصیل بیشتر آن ، به زوایای متعدد موضوع پی ببرند:

1. رها شدن جاده مصیری- جوزار و اردکان که در رژیم قبل ساخته شده بود، توسط وزارت راه بعد از انقلاب.... و پیشنهاد به آقای مرادی برای جذب بودجه( در زمان نمایدگی ایشان و نیز یادآوری در سایت رستم نیوز )

2.      پیگیری حل معضل جاده کمربندی مصیری که قاتل مردم شده است، در چندین مورد.در آن جا پیشنهاد لازم داده شد، مثلاً یک مورد تبدیل جاده کمربندی فعلی به بولوار بوده و ایجاد و ساخت کمر بندی دیگری به جای آن بوده است.

3.      پیگری وضعیت خیابان های شهر مصیری.( در جای خود توضیح مفصل داده شده است).

4.      پیگری برای کشیدن حصار و نیز کاشت گیاه و خیابان کشی قبرستان مصیری

5.       یادآوری در خصوص  ولو شدن احشام در شهر مصیری

6.      نبود یا  حضور کم پلیس راهور در برخی از مرزهای شهرستان رستم

7.      تقاضای ایجاد پایانه مسافربری در رستم( مصیری)

8.      اعلام نارضایتی از وضعیت بهداشت و درمان در منطقه  رستم ( چندین بار )

9.      پگیری امر بیمارستان رستم،  در چندین مرحله ( نه فقط دوره نمایندگی دکتر شفیعی)

10. وضعیت بد و نامناسب  جاده های ممسنی و رستم  و به طور کلی جنوب کشور و گرفتن کشته های بسیار به ویژه جوانان این مناطق وانعکاس این موارد به مسؤلین.

11. در خصوص بیکاری  و راه اندازی اشتغال برای جوانان

12. در باره عدم شناخت مردم کشور به ویژه مسئولین از ممسنی بزرگ

13.   پیشنهاد  راه اندازی پارکینگ ماشین  در شهر مصیری 

14. پیشنهاد راه اندازی میدان میوه و تره بار در شهر مصیری

15. پیشنهاد در باره بیرون برودن گله دانی ها از شهر مصیری

16. در باره زلزله ممسنی و کم کاری در برخی جاها به واسطه بی تفاوتی مسئولین استان فارس

17.  پیرامون یارانه سبز و نیز سوبسید نهاده های کشاورزی در رستم

18. در باره رودخانه فهلیان و تخریب بستر آن در اثر استفاده بیش از حد سنگ شکن ها که موجب  فرو رفتن آب ها در بستر رودخانه در منطیقه شده و کیلومتر ها دور از منطقه آب درست زمانی که دیگر کارایی ندارد، سر بیرون می آورد.

19.در باره آتش سوزی ها در جنگل ها و پیگیری علل آن و راه حل برای حداقل کم شدن آن.

20. درباره رها کردن آشغال شهر مصیری در اطراف جاده ها و  در طبیعت بکر

21.تشکر از نماینده  فعلی به خاطر ایجاد موضع صحیح و به جا در باره انرژی هسته ای

22.بیان و معرفی عرصه های دانش بومی در توسعه ممسنی و رستم

23. دفاع از عدم تجزیه شهرستان رستم نیز جلوگیری از الحاق آن به استانی دیگر

24. دفاع از تخریب و یا بیرون رفتن برخی از داشته های فرهنگی  شهرستان رستم.

25. پشتیبانی از قوم لر در زمان توهین توسط برخی به لرها

26.  انتقاد به مسئولین کشور به خاطر کم توجهی به روستا ها و از جمله روستاهای محروم جنوب کشور که بر منابع عظیم نفت و گاز راه می روند ، اما بهره ای کم از آن نصیب منطقه می شود.

27. پیشنهاداتی مبنی بر تغییر نوع کشت در منطقه با توجه به تغییرات اقلیمی و پیشنهاداتی برای آمادگی مردم از نظر اجتماعی در دوران تغییر اقلیمی

28. اعتراض به تخریب قبرستان قدیمی شاه جهان احمد و پیگری برای  سرانجام سنگ های مفقود شده که بخشی از تاریخ وایفی از رستم را این تخریب در هاله ای از ابهام فرو برده است.

29. پیگری مسئله قطع درختان در پارک جنگلی مصیری

30. پیگیری مسئله اوقاف منطقه ممسنی با نوشتن مقاله در نوبت های متعدد.

31. یادآوری مستمر بر مطالعه طرح ها و پروژه های عمرانی در منطقه

32. تهیه طرحی برای راه اندازی کارگاه های متعدد برای محله« غربت ها» و ارایه به یکی از دانشگاه های مهم کشور که در آینده نزدیک در صورت تأیید از نظر علمی و مطالعه مجدد میدانی ، این طرح پس از مشارکت و تأیید ذینفعان به نماینده و مدیران مربوطه ارایه خواهد شد، زیرا این محله بیش از حد دچار فقر فزاینده بوده که پس از بررسی های علمی نتایجی استخراج گردیده و به موقع انشاء الله نتیجه را اعلام خواهم نمود.

لازم به تذکر مجدد است ( با توجه به حساسیت برخی از گروه های منطقه) ، برخی از این موارد  اصلاً متوجه شخص آقای شفیعی نیست و صرفاً از ایشان خواهش شده است که پیگری و کمک نمایند تا مشکلات رفع گردد.برخی اساساً به دهه های قبل بر می گردد و برخی نیز شاید عنوانش برای پیگری نماینده فعلی باشد و شاید سال های  سال بعد بشود آن را پیاده کرد و برای رسیدن به آن زمان احتیاج به یک فرایند زمانی است.

این موارد عناوینی از آن مواردی است که طی این سه چهار سال بنده در سایت ها، وبلاگ ها، خبرگزاری ها و سایر رسانه های ارتباط جمعی سعی کرده ام به گوش مسئولین امر برسانم. برخی می گویند، این ها از وظایف نماینده نیست! برخی از مدیران معتقدند این موارد دخالت در امور اجرایی است! برخی کسان دیگر، معتقدند که این ها موجب بستن راه پیشرفت شهرستان می شود، برخی ذکر این موارد را خودکش و غریب نوازی می دانند، بخشی نویسنده این مطالب را غافل و نا آشنا با دین و مذهب و خدا بی خبر( بلا تشبیه) می دانند، برخی کافرش می خوانند و ..... هرچه باشد و هر برداشتی می  شود، این موارد صرفاً برای اصلاح امور مردم بوده است و مردم خوب منطقه بزرگ ممسنی و به ویژه شهرستان رستم خود در این مورد قضاوت نمایند.

با تشکر/جلال یوسفی

 

 نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:دوشنبه 1393/11/20 05:21

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic