..... دانش بومی - انتشار کتاب


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

انتشار کتاب

نوشته شده توسط:admin
یکشنبه 1392/01/25-03:13
نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 1392/02/8 22:52

یه دوست
شنبه 1392/02/28 12:57
سلام
باز هم که دکتر جان خودتون رو درگیر کردین با بعضی آدم های ....
بنظرم بعضی اشخاص این جامعه رو جوابشون ندین بهتره .آخه بعضی ها ارزش جواب دادن رو هم ندارن . بهتره اونه که در برابر برخی حرف ها سکوت کنیم چون با جواب دادن به این حرف ها به این سری از اشخاص فرصت حرف زدن داده ایم در حالیکه نباید به این سری جواب داد. من اگر جای شما بودم کامنت هاشون رو تایید نمیکردم و همه رو از گروه پاک میکردم.اینها انتقاد نیست تخریبه و متاسفانه تخریب هم که ...
موفق باشید
پاسخ admin : شمااگر دوست من هستید از این ببعدلطف کنید اسمتون را بنیوسید و پیغامتان را خصوصی بدهید. آدم های انجوری نیست . یک دکتر بود من می شناختم مجبور بودم جوابش را بدهم.
پرویز
پنجشنبه 1392/02/19 20:22
شما عددی نیستید. سواد هم ندارید. این کتاب هایتان هم همه رونویسی از روی کارهای دیگران است و مفت نمی ارزند.
الکی الکی خودتان را بزرگ کرده اید که بگویید کاره ای هستید. اما هیچ نیستید
پاسخ admin : کاملاً حرفتان را در مورد اولی و دومی و سومی تایید می کنم بعهدی ها را هم نمی دانم شاید درست بفرمایید .اما متشکرم از لطف تان که المؤ من مرأه المؤمن . (البته من مومن نیستم) موفق و پاینده باشید.
*****************
خوانندگان عزیز امشب جناب آقای دکتر پرویز...... با من تماس گرفتند و گفتند که این پرویز من نیستم و بسیار هم از این بابت ناراحت بودند. من هم می دانستم که یک آدم علمی و دانشمند این طور بی ادبانه نمی نویسد اما به عمد آن را نوشتم تا مسئله روشن شود.
جناب پرویز.... از تحصیل کردگان منطقه ممسنی است که در رشته خویش در سطح ملی و احتمالاً بین المللی جزء سرآمدان است با اینکه بسیار جوان می باشد.
یه دوست
پنجشنبه 1392/02/19 13:36
سلام خالو
ایجوری که بدتر ویبو. هر روز ایخو سر وش بزنی. تازشم آقای سر جهازی هم ادعای قومی دوطرفه داره دیگه نیشهه کنترلش بکنی.قربونت برم ای راه حل تیشه به ریشه است.(البته با سازمان ملل داریم مذاکره میکنیم که ننه ب.س. رو بفرستیم برای تحقیقات پزشکی - عمر طولانی- شاید از ایران بیرونش کردیم راحت شدیم.اوطور هم دیمه بدبخت کردمه هم بوامه.دکتر جان برای کتاب ها هم تبریک میگم اساسی.انشا الله تالیفات بیشتر ترجمه های افزون تر.سلام برسانید و موفق باشید.
پاسخ admin : سلام عزیزم
در خصوص مطلب خصوصی که نوشته اید درست می فرمایید چون این اتفاق برایم من افتاد اما چیزی از اثر من کم نکرد. از این ببعد مواظب هستم. از تذکرتان هم بسیار خوشحال شدم و در در این دوره نمی شود به هر کسی اعتماد کرد.
پرویز
پنجشنبه 1392/02/19 10:34
سلام
مطلب خودمو در جواب نوشتین که به این نوشته تاکید کنین و .....
جالبه؟؟؟
پرویز
چهارشنبه 1392/02/18 23:57
با سلام و احترام
والا من حرکت یا حرف خاصی نزدم فقط سوال کردم که (عنوان کتاب دقیقا همین است؟
در این کتاب دقیقا چه مسایلی مورد بررسی قرار گرفته است؟
چون این عنوان واقعا کلی جای بحث دارد) که شما با لحنی تند بنده را مورد خطاب قرار دادید (اگر امکان دارد چکک بفرمایید).
از بابت اینکه دو فصل از کتابتان را در اختیار بنده قرار دادید بارها تشکر کرده و مجددا تشکر می نمایم و تا جایی که یادم می آید تنها و اولین درخواستم بوده و خواهد بود.
راستش من نگرانی خاصی ندارم و تنها نگرانی بنده این است که فرزندان ممسنی بزرگ در مورد اکوسیستم زاگرس مطلب بنویسند که دیگران با خواند آن لذت ببرند.
اندک تخصص بنده در زمینه اصلاح و احیای مراتع بوده و در مجامع علمی مختلف شرکت کرده و اندک نگاشته های علمی داشته ام. بنابراین دوست دارم که هر مطلب در مورد زاگرس هم علمی و وزین باشد.
تا جایی که هم خودم از خودم خبر دارم تنها حاشیه ام درس، مقاله و تز دکترایم بوده است و حاشیه دیگری ندارم.
پاسخ admin : انشاء الله کتاب که بیرون آمد شما بخوانید اگر اشکالی دیدید( که بی شک می بینید) تذکر دهید انشاء الله اصلاح می کنم
پرویز
چهارشنبه 1392/02/18 18:10
سلام
من ارتباطی بین نوشته هام و جواب جنابعالی مشاهده نکردم
پاسخ admin : من آن آدرس را اشتباه داده بودم. ببخشید
پرویز
چهارشنبه 1392/02/18 01:09
با سلام
راستش من از الان حرفم را پس خواهم گرفت و هیچ نقدی بر کتاب جنابعالی و همکار گرامیتان (آقا زاده) ندارم. برخورد شما در مقابل پیشنهادات و انتقاداتی که بحث و دلیل بنده را دال بر عنوان کتاب نشنیده اید کمی آزاد دهنده است.
در ضمن شناسه افراد در صندوق دریافت رایانامه ها هست و نیازی برای به یاد آوردن نیست
به هر حال امیدوارم کتب شما مورد اقبال عمومی قرار گیرد.
درست است تا الان نگارش کتابی نداشته ایم اما حداقل در چندین کنگره و کنفرانس سخنرانی علمی داشته و نگارش مقالات علمی بنده در اکوسیستم زاگرس و ممسنی بالاتر از 60 تا می باشد.
در پناه حق
بدرود
پاسخ admin : اگر سوء تفاهم شده بخشید
پرویز
سه شنبه 1392/02/17 20:31
با سلام مجدد
یک سوال هم در مورد کتاب جامعه شناسی بلوط داشتم
عنوان کتاب دقیقا همین است؟
در این کتاب دقیقا چه مسایلی مورد بررسی قرار گرفته است؟
چون این عنوان واقعا کلی جای بحث دارد
ممنونم
پاسخ admin : شما زیاد عجله می کنید «چون این عنوان واقعا کلی جای بحث دارد» یعنی چه؟! مگر شما آن را دیده اید؟! از کجا می دانید که این عنوا کلی جای بحث دارد؟! جامعه شناسی ورزش، جامعه شناسی زنان، جامعه شناسی آبادان، جامعه شناسی ، جامعه شناسی بحران منابع تجدید شونده،
اول ببینید جامعه شناسی یعنی چه؟ چه زوایایی از یک موضوع را باید بررسی کند؟ بعد کتاب را تشریف می برید می خرید و پس از خواند زحمت نقدش را برای دوستتان می کید( مستند) تا اگر این کتاب قرار شد چاپ شود، آن موارد شما یا هر دوست دیگری در آن لحاظ گردد. من خودم دو مشکل عمده در این کتاب هنگام چاپ احساس کردم. آن را از چاپخانه تحویل یکی را نسبتاً حل کردم و دیگری را هم گذاشته ام برای زمانی دیگر. البته این چیزی از ارزش کتاب کم نمی کند چون ما نویسندگان اشاره کرده ایم که تا کجا را می خواهیم مطالعه کنیم.
موضوع دوم بحث دو فصل( یا به قول شماچپتری که نزد شماست) هم اگر لطف کنید و نقد و پیشنهاد فصل هفتم را( چون فصل اول می دانم در تخصص شما نیست) برایم بفرستید ممنون می شوم.
ایمیلتان یادم رفته است والا فصول را برایتان ارسال می کردم. اما به زودی فصول و فهرست کتاب در سایت هایی از منطقه قرار خواهد گرفت. از شما به خاطر دقت نظرتان بسیار بسیار متشکرم
دوشنبه 1392/02/16 02:37
با سلام و سپاس
از اینکه با روی باز پذیرای انتقاد و پیشنهاد بنده بودید بسیار خرسند و سپاسگزارم.
یکی از اصول و گرایش های کار در منابع طبیعی به ویژه کار در رشته علوم مرتع، استفاده از مسایل اقتصادی و اجتماعی است که دانش بومی را نیز در بر می گیرد. جهت مدیریت پایدار منابع طبیعی چاره ای جز استفاده از دانش بومی ساکنین محلی نمی باشد.
اما به هر حال بنده به عنوان کسی که در حال یادگیری الفبای منابع طبیعی در گرایش مرتع می باشم لازم دیدم نکاتی راجع به فصولی از کتابی که شما لطف فرموده و در اختیار بنده قرار دادید یادآوری نمایم.
راجع به فرمایشات شما مبنی بر پاسخگویی در روز قیامت باید عرض نمایم که تاکنون دیکته ای به دست بنده نرسیده که بخواهم تصحیح یا در صورت جثارت به عرصه علم بزرگان نظری دهم.
پاینده باشید
پاسخ admin : از همان مقدارکه نزدتان است برایم بتویسید. خوشحالم می کنید .
پرویز
یکشنبه 1392/02/15 00:23
سلام آقاد دکتر
ببخشید اخیرا مصاحبه ای از شما خواندم که چند کتاب دیگر نیز در دست چاپ دارید. به خصوص که یکی در مورد بلوط است. آیا شما قبل از چاپ کتبتان به ویژه در حوزه منابع طبیعی از متخصص امر مشورت یا راهنمایی دریافت کرده اید یا خیر؟
چوت شما لطف فرمودیید و قبلا یک چپتر از کتابتابن در مورد استفاده از دانش بومی را در اختیار بنده قرار دادید اما بنده احساس کردم که خیلی بهتر از این می توانست نگاشته شود.
ممنونم
پاسخ admin : من تخصص منابع طبیعی نیستم. شما از دید منابع طبیعی به کتاب من نگاه می کنید. این اشتباه است. شما باید از دید دانش بومی نگاه کنید که متاسفانه رشته شمانیست.اما درست هم می گویید ، بله این کتاب در هر رشته ای( فصلی) یکی تا دو نفر داور مطالعه کردند. جالب اینکه منابع طبیعی 5 نفر مطالعه کردند. اما به دلیل حجم زیاد برخی چیزها حذف شد . اما همین که شما می فرمایید بهتر می شد نگاشته شود، جواب به آخرین نوشته من در پیشگفتار است. شما باید به تفکیک و مستند آن موارد را برای من بفرستید چون یک سازمان دیگر از من تقاضای چاپ مجدد نموده و من باید از ناشر که در ان جا دو شخصیت حقوقی یکی ناشر و دیگر سازمان جنگل ها اجازه بگیرم واما وقت ندارم. اما این کتاب شاید دقیقاً یک سال به انحاء مختلف در دست دکترهای توسعه، روستایی، مردم شناس، منابع طبیعی، ترویج و حتی بچه هایی که روزگاری چوپانی کرده اند قرار گرفت. اما آن کتاب دانش بومی است.
در خصوص جامعه شناسی بلوط آن جامعه شناسی بلوط است که هم من و هم نویسنده همکارم( هر دو جامعه شناسی خوانده ایم البته من هم تجربه دارم و هم توسعه هم خوانده ام). در اینجا نیز کمک گرفته ایم اما می گویم نهایتاً این کتاب ها باید یک بار چاپ شوند تا اشکالاتشان منعکش شود و هرکس این کتاب ها را بخواند و به من مشکلش را انعکاس ندهد روز قیامت جوابگوی یادیگیری غلط بچه های مردم است. البته کتاب جامعه شناسی بلوط و مقدمه ای بر جامعه شناسی تحولات در ایلات و عشایر ایران هنوز خیلی جای کار دارند.
برای کتاب دانش بومی با تاکید بر جامعه روستایی ایران فعلاً تصمیم قطعی نگرفته ام اما به پیسنهاد مشاور ریاست سازمان جنگل ها ، مراتع < ابخیزداری کشور امکان دارد به صورت تسلسل هر فصل یک کتاب اما گسترده تر کار و سپس چاپ شود. ما می هواستیم بعد از این چاپ با بچه های مهندسین منابع طبیعی کار کنیم و کتاب را به صورت دایره المعارف در آوریم که تغیرات سیاسی همه چیز را به هم زد. منتظر نوشتار شما هستم . عجله ای هم نیست. سر فرصت کار کنید و برایم بفرستید.
یک کتاب هم در باره بقیه فصول به جا مانده از دانش بومی چاپ کرده ام که بعداً خواهید دید.
کتابی هم ترجمه دارم که بیشتر بحثض منابع طبیعی است که متاسفانه کسی حاضر به همکاری نشد و لذا به سختی و با کمک اینترنت توانستم به ساختارهای مربوط به منابع طبیعی و کشاورزی دست پیدا کنم. تنا منابع طبیعی هم کتب من نیست که مرا می آزاد
کشاورزی، دامداری، طیور، دامپزشکی، صنایع بومی، طب سنتی، جنگل و مرتع، زنبورداری، بازیهای سنتی، مدیریت روستایی ، آداب و رسم و.... این ها همه و همه به مشاور نیاز دارند که گاه از دیگران و گاه از فضای مجازی کمک می گیرم.
چهارشنبه 1392/02/11 23:54
سلام آقای دکتر
احوال شما؟
بابت کتاب جدید بهتون تبریک می گم
ایشالا تالیف کتب بیشتری از شما شاهد باشیم.
با امید دیدار
پاسخ admin : همچنین برای شما
یه دوست
چهارشنبه 1392/02/11 11:17
سلام خالو
دست شما درد نکنه. دیگ زنگ وش زم(دیم)گفتم کوچنی؟ گفت دکتر صلاحی ام گفتم سی چه؟ گفت اومدم ننه زهرانه آوردم.گفتم خیلی هم خوبه. گفتم بوم کوچنه. گفت داره اییا ما رو ببره. گفتم خوبه، بوم تنه ایبره فیزیوتراپی ، تو هم ننه زهرانه ایبری صلاحی به این میگن رابطه مسالمت آمیز.(راست میگن خبر ها چه سریع پخش میشه)الان شما اون سر ایران مو این سر ایران اما به شما خبر دادم ننه زهرا دیگ رته پیش دکتر صلاحی.در مورد این کیس آخری هم (بییسی) دنبال یه شوهر خوب براشیم بین خودمون باشه( اگه پولدار چه بهتر ) شما که دکتری استادی تو این دانشگاهها رفت و آمد داری تدریس ایکنی کتاب اینویسی بینم یه کیس مناسب البته پولدار که خرج غجه(سر جهازی) رو هم بده سراغ نداری.
در مورد او کپر توسونی هم ،قربونت برم نیترم نظر اوچه بنویسم زلم ایره صب بیان ودینم بگرن بورنم اما سیلش ایکنم.موفق باشید و سربلند.به همه اهل حونه سلام منه برسونید.
پاسخ admin : سلوم خالو
ای بتونی یه چی بذی دکتر صلاحی کلک دینه بکنه! سرچله یا شش ماهه از طریق بو( یعنی بوای تو، بوابزرگ) خمو حاجی خمونه ایفرستیم به غلومی قبول کمه ، سرجهازی هم قبوله
یه دوست
دوشنبه 1392/02/9 13:21
سلام
هفته قبل اومدم درش رو تخته کرده بودی فرستاده بودی خفرک . بیخیال بزرگ مرد .حالا یه جایی هست ما میایم شما رو زیارت می کنیم اونم میخوای ببندی.اگه شد یه عکس خوشگل هم از خودت بزار تا ببینیم صفا کنیم(تا حسودان بدانند که هستیم).هنوز هم میخای کف پامو بسوزونی یا نه .انشاالله که همیشه سالم و سرزنده باشی و سایتت همیشه بروز باشه چون وقتی بروز هست یعنی حسش بوده که کانکت شدی بروزش کردی.ارادتمند شما.سلام همه رو برسان دایی جان ، مخصوصا اون دو تا پسر داییی که یه حالی از پسر عمه اشون نمیگیرن.
پاسخ admin : khafrak.ir را هم سر بزن. اوجا هم کپر خودمه. ای کپرو خونه اصلی خُومِ و او کپرو خونی توسونی مونه
اونجا با همه سر دعوا دارم . ییعنی همیتو سی خموی کیف دعوا و جر دارم . ام ایچو که ایام دگتر ویبوم. خوب خالو! ها حالی فهمیدی سیچو ایخاسم پاتو بسوزونم سی یکی الان مهندسی نبیذی. ها دره خالو! البت که درسه! پَ نَ پَ
خالاو یه کتابی ترجمون کردمه و من اولش نوشتمه که سی دیی گپومه یعنی دی تو! همین مشتی خودمون که یهو سیخوش یا دسش یا پاش هم ولکی ایشکنه!
ها خالو! برسان سلام دالو
احمد (یه دوست)
سه شنبه 1392/02/3 18:23
دوستدارتم دایی
پاسخ admin : من هم همین طور. خوشوفت و موفق باشی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic