تبلیغات
دانش بومی
  • تازه ترین مطالب:
آخرین مطالب
آیا اسراییل تن به جنگ با ایران می دهد؟

به نام خدا

هیچ دوست ندارم در باره جنگ اظهار نظر کنم، زیرا جنگ را قبول ندارم ( البته نه دفاع را) ونه کارشناس نظامی ام و در این دو سه روز هر چه بر خود فشار آوردم که در برابر اظهارات سیاستمداران صهیونیستی و رسانه های غربی ساکت باشم، نتوانستم مقاومت کنم و لذا در این جا به عنوان یک ایرانی مسلمان و نه یک کارشناس به چند نکته اشاره می کنم.

مقدمتاً یادآوری کنم که در این روزها و هفته های اخیر سخنان متفاوتی در باره جنگ  بین ایران و اسراییل از مجاری متفاوتی به بیرون منتشر شد و نتانیاهو نیز بی صبرانه و دیوانه وار همچون سگ های ترسو که شلوغ می کنند تا با ایجاد سرو صدا ترس خویش را بپوشانند، در حمله به ایران حتی زمانی یک ساله را تعیین می کند و از مجمع بین المللی برای نابودی آنچه او بمب هسته ای می نامد، به کمک اسراییل بشتابند و گاه اظهار می کند که اسراییل نمی تواند منتظر این مجامع بنشیند.

رسانه ها و کارشناسان به اصطلاح نظامی رسانه های غربی نیز با استدلالات خویش از جمله اینکه جنگ حالا جنگ الکترونیکی است و با دوران دفاع مقدس متفاوت است، سعی دارند ، شکست ایران را پیش بینی نمایند!

برخی از مجریان از جمله افرادی در راس این قوه که در کشور ما( قوه مجریه) که خود روزی در این کشور با غوغاسالاری در زمینه جنگ( به زعم من) به دست دشمنان دیرین ایران بهانه دادند ، نیز این روزها که پایان عمر مسوولیتی شان رسیده صلح طلب شده اند که البته بایستی این ها در دادگاه صالحه (افکار عمومی) ایران جوابگوی این ناشی گری های سیاسی خود باشند و روزی به این دادگاه جواب دهند.

مسوولین نظامی و برخی مسوولین سیاسی هم در جای خود سخنانی در رابطه با جنگ بین ایران و اسراییل بیان کرده اند که از آنها می گذرم.

هیچگاه دوست دار و حامی جنگ نبوده اما در هنگامه دفاع ازدین، میهن و ناموس خود هم حاضر شده و هم دیگران را به حضور دعوت نموده ام . من معتقد هستم که باید زمانه را به خوبی شناخت و با شناخت زمان خویش جلو رفت  و در هر مکان و زمان با توجه به سلاح آن زمان و مکان اقدام نمود. بارها هم در سه چهار ساله گذشته به همین کسانی که این روزها صلح طلب شده اند در همین سایت گفته ام که آنان که در جنگ نبوده اند و درد جنگ نچشیده اند، دم از جنگ نزنند. اما:

اسراییل بنا دارد به ایران حمله ورشود؟!

اسراییل آیا می تواند ایران را از پا درآورد؟!

چگونه باید این کشور را ازبین بیرد؟!با چه چیزی به تأسیسات ایران حمله ور می شود؟!

از کدامین مجاری عبور می کند؟!

و............. سوالات دیگری که در ذهن بنده وجود دارد ولی جای بیان آن نیست.

اسراییل اگر جنگنده و مرد میدان است (که نیست) در جنگ 33 روزه چرا لبنان را از پای در نیاورد؟!

یک کشور کوچک و همسایه و دارای ارتشی ضعیف و گروههای مختلف سیاسی و تنها به پشتوانه گروهی چریکی و با سلاح های کوچک و ابتدایی توانست اسراییل را به زانو در آورد!

در جنگ 22 روزه چی؟! یک نوار ساحلی شامل یک عده مردم بی دفاع دارای کمترین سلاح جنگی نتوانست کاری از پیش ببرد! پس چگونه می خواهد به یک کشوری بزرگ چون ایران حمله کند!

اگر آمریکا و اعوانش به کمک او بیایند چه خواهد شد؟!

به اعتقاد من شروع جنگ  با اسراییل و غربیان حامی او خواهد بود ، اما اتمام آن در دست آنان  و در اختیارآنان نخواهد بود.

آمریکا و اسراییل با کمک چه کسانی به ایران می آیند؟!

نگارنده این سطور معتقد است که ورود ایران به جنگ در حال حاضر( و اصلاً جنگ در اصل آخرین حربه اسلام  است و در زمان غیبت نیز مسلمانان فقط دفاع می کنند) شاید به توسعه ایران ضربه جبران ناپذیری ولو در حال حاضر بزند اما مشکلاتی را برای دنیای مقابل خواهد داشت؟!

1.  تمام مکان های جنگ افروزی  در اسراییل نابود خواهد شد( به نظر من اسراییل برای همیشه از بین خواهد رفت)

2.  تمام پایگاه های آمریکا در کشورهای همسایه به ویژه اعراب حوزه خلیج فارس نابود شده و در هر صورت ( چه جنگ به نفع ایران تمام شود و چه نتیجه دیگری داشته باشد، نهایتاً حاکمان فعلی در این کشور ها بر سر کار نخواهند ماند)

3.  به فرض با اسلحه لیزری، الکترونیکی  و امثال آن به ایران حمله شود، و به فرض محال که تمام منابع حساس ایران از کار بیفتد، در آن صورت غرب چگونه باید از گردنه های خطر در این کشور بگذرد و بر این مردم حکومت کند؟! ایران عراق، افغانستان ، ویتنام و امثال آن نیست. ایران ایران است. و ایرانی ایرانی است البته باید مسوولین نیز در تمام سطوح قدر این ملت را بدانند.

4.  این جنگ اقتصاد جهانی را فلج خواهد کرد و و احتمال ایجاد جنگ جهانی دیگری در دنیا وجود خواهد داشت!

5.  بنا براین به زعم نگارنده این سطور این سروصداها در دنیا هر چند برای ترساندن ایران است اما جنبه داخلی هم دارد ولی نباید از نظر دور داشت که سیاست خارجه دولت ما نیز ضعف های خود را داشته و فرافکنی های زیاد مردم را نگران و ناراحت کرده است . البته این دیدگاه و نظر بنده است و اعتقاد دارم که ضعف های این زمان به جای تبدیل تهدیدها به فرصت می رود که بسیاری از فرصت ها را نیز به تهدید تبدیل نماید.

بنا بر این به همه کشورهای همسایه به اعراب، به شیوخ خوش نشین خلیج فارس و غیره عرب و دیگر یاران آنها اعم از ترک، کرد و بلوچ و..... نصیحت می کنم که اگر قرار است روزی ما برای یک مشت صهیونسیت فداشویم به احتمال قوی خیبری دیگر به پا خواهیم نمود و این را از ته دل می گویم اما مجدداً ناخرسندی خود در غربت نگه داشتن یاران دوران مردانگی و رزم توسط برخی و بی اعتنایی به آنها را اعلام می کنم.

اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا و ان الله علی نصرهم لقدیر
 جمعه 1391/07/7  10:11    admin