..... دانش بومی - سخنی با جناب ایشان


دانش بومی موتور توسعه پایدار
درباره وبلاگ:

آرشیو:

طبقه بندی:

آخرین پستها :

صفحات جانبی:

نویسندگان:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

سخنی با جناب ایشان

نوشته شده توسط:admin
سه شنبه 1390/02/27-16:22

اسفندیار رحیم مشایی ایشان در مصاحبه ای از بروز منویات عده ای ، عجولانه قضاوت کردن، قدرت طلبی و غیره صحبت کرده و دولتیان و خود را تابع محض ولایت فقیه دانسته اند و رابطه آنها با رهبر را رابطه ای خاص بیان نموده اند( نقل به مضمون).

ما یک بار در باره جناب مشاء! نوشتیم  و تقریباً نصیحتی هم به مرید( یا مراد  درست روشن نیست) ایشان کردیم. آنکه نباید می شد صورت گرفت و دهان بسته ما را باز کرد اما بخاطر وضعیت موجود باز با طعنه حرف زدیم اما این بار می خواهم روشن با جناب ایشان صحبت کنم.

جناب مشاء!

اولاً رئیس جمهور بنا بر سند صوتی که از نزدیکان و هم کیشانش وجود دارد، تقاضای استعفاء را در صورت ابقاء وزیر اطلاعات از رهبری داشتند که رهبری به ایشان فرصت داده بود تا تصمیم بگیرد.

دوم اینکه آن خواصی که شما می فرمایید یا نمایندگان مجلس هستند، یا نمایندگان خبرگان رهبری و یا علماء و مراجع. پناه برخدا که  این بار چه می خواهد بشود.چه کسانی به قدرت طلبی متهم می شوند، به عجول بودن در تصمیم ، به تحت تاثیر جو قرار گرفتن و.....

این چه  وضعیتی است که در آن شما دولتیان مردم را به آرامش دعوت می کنید و خود اگر حتی پنج خط صحبت هم بکنید از سر وروی تفرقه آن و چند دستگی می بارد.

رابطه خودتان با رهبری را رابطه خاص می دانید و عملاً خلاف آن عمل می کنید. مگر رهبر بارها همه را بر رعایت قانون  فرانخواندند. مگر مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از تصویب شورای نگهبان و در صورت اختلاف بین آن دو نهاد پس از تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظان قانون نیست. پس چرا برخی اجرا نمی شود. مگر قانون برای فرد و شخص خاصی نوشته شده است. برخی در باره نمایندگان منتخب مردم چه فکر می کنند.اینها به قول آن فرزانه سفر کرده عصاره ملتند. در راس امورند.

از طرفی وجود خود شما ( مشایی) در دولت خلاف پایبندی عملی به ولایت فقیه است. خواسته رهبر انقلاب  نداشتن پست برای شما در دولت بوده است.

اما مسله بعدی.

این امام زمانی که شما دائم از آن حرف می زنید، کدام امام زمان است؟ چرا این مسایل و بررسی و تفحص در آن را به اهل فنش واگذار نیم کنید؟ شما مهندسید، من پژوهشگرم، آن دیگری پزشک است وقس علی هذا و هرکدام در تخصص خویش باید کارکنیم( که نمی کنیم) .بنابراین، اینکه ظهورآقا نزدیک است یا خیر چیزی است که علماء بزرگ و مراجع عظمای تقلید باید تشخیص بدهند و اظهار نظر کنند.

من یاری خدا را در امور و وجود دست آن باریتعالی را انکار نمی کنم که ان تنصروالله ینصرکم و یثبت اقدامکم ، اما این یک بحث عام است . نه اینکه تا می خواهیم از قانون فرار کنیم، ناگهان از مقدسات  هزینه کنیم.

حضرت نوح(ع) صدها سال زحمت کشید نتوانست به اندازه عمرش انسان را به راه خدا بیاورد(البته نمی خواهم همچون بعضی ها بگویم در مدیریتشان بلا تشبیه اشکال بود)، آن وقت برخی ها به راحتی و با این موضع گیری های نا مناسب و نا متناسب صدها هزار و گاه بیشتراز جوانان پرنشاط این مرزو بوم را  را از خط امام و رهبری ناخواسته دارند، جدا می کنند.همین جوانانی که نسلی از آنها روزگاری در برابر دشمن  ایستادند تا کسانی که یک روز جبهه در پرونده ندارند، امروز برای آنها برنامه ریزی نمایند.بر اریکه قدرت تکیه بدهند و به جای علماء تصمیم بگیرند و....

بگذریم...... از گرفت و گیرهای بدون مجوز و هتاکی ها و امثال آن می گذرم که برداشتن رویه آن  منظره ای نا خوشایند است.

حالا در اینکه مثلاً به فلانی مجوز دانشگاه غیرانتفاعی دادند و به دیگری  چیزی دیگر ، ما حسود نیستیم. بلاخره دنیاست هر روزی دست کسی است . کار خلافی هم شاید نباشد. هرکس پول داشته باشد لابد می تواند پروژه های بزرگ برگ بر می دارد و در آن پایین نزدیکی های میدان شوش هم جانبازانی هستند که با موتور کرایه کشی می کنند و یا رزمندگانی که دست فروشی دارند و روزی ده ها بار از دست مامورین شهرداری باید بساط را بردارند و فرار کنند.

باز بگذریم . این قصه سری دراز دارد.

والسلام علی من التبع الهدینظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:- -

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic